Binance o numeste pe Rachel Conlan in rolul de director de marketing
3/35252
calendar_month 18 Sep 2023, 14:24

Binance anunta ca Rachel Conlan, vicepresedintele de marketing global, va prelua rolul de director de marketing (CMO). 

Acest anunt vine in contextul noilor numiri in pozitii executive – Eleanor Hughes in functia de consilier general, Kristen Hecht in rolul de director adjunct pentru conformitate si ofiter global pentru combaterea spalarii banilor, Min Lin pe post de director pentru America Latina si Richard Teng ca director al pietelor regionale. 

„Echipa noastra de conducere este esentiala pentru producerea unui impact pozitiv, care are un efect asupra ecosistemului mai larg si asupra misiunii noastre, care se concentreaza pe utilizatori. Rachel este un exemplu in acest sens. Echipa noastra este mai puternica decat oricand, asigurandu-ne in acelasi timp ca suntem un lider responsabil in industrie”, a declarat Changpeng Zhao, CEO, Binance.

Rachel va continua sa supravegheze si sa gestioneze echipele globale si regionale ale Binance. In lunile urmatoare, ea va desfasura o noua serie de campanii globale si va creste numarul de parteneriate cu influencers online (KOL). Prin proiectele ei pentru a educa in domeniul cripto, Rachel va contribui la actiuni mai ample in cadrul Binance pentru a consolida industria si a facilita adoptarea crescuta a zonei cripto.

Rachel este la carma actualelor campanii inovatoare ale Binance, inclusiv The Weeknd, Cristiano Ronaldo si Alpine Formula 1. Ea isi valorifica experienta anterioara din functiile de manager senior la Havas si CAA pentru a explora alte initiative inovatoare. Rachel se concentreaza pe atragerea de talente de marketing de talie mondiala pentru a intari organizatia pe masura ce aceasta avanseaza in urmatoarea etapa de crestere.

Binance este liderul mondial in materie de ecosistem blockchain si furnizor de infrastructura pentru criptomonede, cu o suita de produse financiare care include cea mai mare bursa de active digitale in functie de volum. De incredere pentru milioane de oameni din intreaga lume, platforma Binance este dedicata cresterii libertatii banilor pentru utilizatori si dispune de un portofoliu unic de produse si oferte cripto, inclusiv: tranzactionare si finante, educatie, date si cercetare, binele social, investitii si incubare, solutii de descentralizare si infrastructura si multe altele.